Krynice: Szlak gotowy – rowerzyści na start

600x0_szlak-rowerowy-1W gminie Krynice powstał nowy szlak rowerowy. Pierwszy rajd odbędzie się w następną niedzielę 11 września.

Oznaczyliśmy trzy trasy – czarną, zieloną i niebieską. Na trasach o łącznej długości 32,5 kilometra, wiodących przez Dzierążnię, Zwiartów, Polany, Krynice, Dąbrowę, Majdan Sielec, Romanówkę, Kolonie Partyzantów i Antoniówkę, zainstalowaliśmy 100 oznaczeń. Ponadto przy świetlicy w Dzierążni i obok boiska w Zwiartowie powstały miejsca postojowe wyposażone w ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci – wylicza koordynatorka projektu Magdalena Baj-Sowa.

Podobne trasy przygotowują sąsiednie gminy Adamów, Komarów-Osada i Łabunie Uczestnicy rajdu pojadą trasami zieloną i niebieską, a będą mieć do pokonania około 20 kilometrów. Wyruszą z placu przy Urzędzie Gminy w Krynicach, a potem będą w Kryniczkach, Antoniówce, Kolonii Partyzantów, Romanówce i Zadnodze. Rajd zakończy się grillem przy altanie nad krynickim zalewem. Chętni mogą się zapisywać osobiście w urzędzie gminy lub ośrodku kultury oraz telefonicznie pod numerami: 84 663 02 25 i 663 01 07.

Przygotowanie szlaku dla miłośników jednośladów kosztowało niecałe 25 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a pozyskało je Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Krynice, które zaprasza do udziału w niedzielnej eskapadzie razem z wójtem, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Kołem Wędkarskim w Krynicach.

źr. Gmina Krynice