Krynice: Strażackie święto na 100-lecie OSP

411x0_zwiazek-osp-rp-logoOchotnicza Straż Pożarna w Krynicach ma sto lat. Obchody jubileuszu, połączone z nadaniem jednostce sztandaru, odbyły się w sobotę 28 maja podczas Powiatowego Dnia Strażaka.

Uroczystość poprzedziła msza święta w miejscowym kościele, po której uczestnicy obchodów przeszli w asyście orkiestry strażackiej z Tomaszowa Lubelskiego na boisko w Krynicach. Wśród gości byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz członkowie zarządów – głównego i powiatowego Związku OSP RP.

Jubilaci odebrali sztandar, ufundowany prze mieszkańców Krynic, a także odznaczenia, odznaki i medale.

Jedyny „Złoty Znak” związku otrzymał Adam Karczewski, a Honorowym Medalem im. Bolesława Chomicza został odznaczony Mieczysław Kołodziej.

Ponadto srebrne medale za zasługi dla pożarnictwa odebrali Andrzej Hawryluk i Marek Nadłonek, natomiast brązowymi zostali wyróżnieni Mariusz Kunicki, Agnieszka Karczewska, Adam Zieliński, Grzegorz Baran i Damian Powroźnik.

Oprócz tego, 20 druhów zostało odznaczonych za wieloletnią służbę. Najdłuższym, bo 50-letnim stażem, mogą się pochwalić Stanisław Wilanowski, Jan Semczuk, Mieczysław Kosz i Kazimierz Hacia. Medale za 45-letnią służbę odebrali Adam Karczewski i Mieczysław Kołodziej, a od 40 lat lat strażakiem jest Marek Nadłonek.

OSP Krynice jest najstarszą spośród 9 jednostek w gminie, do których należy około 360 druhów. Także w tym miesiącu 60-lecie obchodzili strażacy z Dzierążni.

źr. ias24.eu