Krynice: Sto Lat „złotych par”

600x0_gody2016-4_1Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania”. Znaczenie słów Ambrose’a Bierce’a doskonale rozumieją małżonkowie z gminy Krynice, którzy w środę 29 czerwca obchodzili „Złote Gody”.Jubilaci spotkali się w kościele w Dzierążni na mszy świętej, którą odprawił kapelan Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach ksiądz Andrzej Traczykiewicz, a „złote pary” odnowiły przysięgę małżeńską.

Druga część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach, gdzie obchodzący jubileusz odebrali medale od Prezydenta RP, dyplomy i upominki od władz gminy i powiatu tomaszowskiego. Odznaczenia, gratulacje i kwiaty wręczali wójt Janusz Bałabuch, przewodnicząca rady gminy Maria Smoląg i zastępca Urzędu Stanu Cywilnego w Krynicach Agnieszka Michalczuk oraz członek zarządu Powiatu Tomaszowskiego Tadeusz Stanibuła. Małżonkowie i ich goście uczcili jubileusz symboliczną lampką szampana i okolicznościowym tortem, a w części artystycznej wystąpił Ludowy Zespół Śpiewaczy „Pojednanie” pod kierunkiem Marii Smoląg.

Wśród jubilatów, którzy odbierali życzenia dalszych wspólnych lat w zdrowiu i kolejnych jubileuszy, było 18 par świętujących 50-lecie małżeństwa w bieżącym i ubiegłym roku. To: Wanda i Celzjusz Bajowie z Dąbrowy, Kazimiera i Stanisław i Miłobogowie z Majdanu-Sielca, Stanisław i Stanisława Trzepiotowie z Dzierążni, Barbara i Edward Mysłakowscy ze wsi Budy, Zofia i Stanisław Majkowscy z Polanówki, Amelia i Teodor Mulawowie z Huty Dzierążyńskiej, Helena i Bogdan Wichowie także z Huty Dzierążyńskiej, Janina i Lucjan Rarotowie z Krynic, Zofia i Stefan Jamrożowie z Huty Dzierążyńskiej, Krystyna i Wiktor Cisłowie z Polanówki, Halina i Jan Piórowie ze Zwiartowa-Kolonii, Wanda i Alfred Dudkowie, Halina i Jan Jabłońscy oraz Jadwiga i Aleksander Stopowie z Antoniówki, Wanda i Jan Duchalscy z miejscowości Budy, Helena i Czesław Romanyszynowie z Dąbrowy, Marianna i Tadeusz Pasieczny z Zaboreczna oraz Teresa i Klemens Bełzowie z Huty Dzierążyńskiej.

źr. Gmina Krynice / foto: ias24.eu