Krynice: Puchary dla piłkarek i piłkarzy

600x0_pilka-nozna-lzs-5-dziewczetaPiłkarki i piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Krynicach kolejny raz udowodnili, że należą do najlepszych w powiecie. Drużyny dziewcząt i chłopców solidarnie zajęły czwarte miejsca w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego LZS, które odbyły się w ostatnich dniach w Tarnawatce i Bełżcu.Opiekun obydwu zespołów Robert Zieliński uważa, że przy odrobinie szczęścia, jego podopieczni mogli stanąć na podium, ale decydujące okazały się mecze półfinałowe, w których musieli uznać wyższość rywali.

Dziewczęta rywalizowały w poniedziałek 23 maja w Tarnawatce, gdzie do rywalizacji przystąpiło 8 ekip. W fazie grupowej reprezentacja SP Krynice wygrała 2:0 z Łaszczówką oraz dwa razy zremisowała po 0:0 z zespołami z Michalowa i Telatyna. W półfinale krynicka drużyna nieznacznie uległa 0:1 rywalkom z Majdanu Sopockiego, a w meczu o trzecie miejsce ponownie zmierzyła się z Michalowem, z którym tym razem przegrała 1:3.

SP Krynice reprezentowały: Wiktoria Pasieczna, Oliwia Szykuła, Magdalena Semczuk, Aleksandra Nędzyńska, Emilia Buczak, Julia Sachajko, Aleksandra Gałka, Aleksandra Rarot, Julia Olszewska i Julia Luciak.

Zawody wygrała reprezentacja SP Rachanie, a drugie miejsce zajęły dziewczęta z Majdanu Sopockiego.

Przed weekendem o prawo gry w zawodach wojewódzkich rywalizacji chłopcy. Podczas turnieju w Bełżcu SP Krynice pokonała 2:0 gospodarzy, uległa 1:2 zespołowi z Jarczowa i wygrała 3:1 z Rachaniami, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie. W półfinale podopieczni Roberta Zielińskiego musieli jednak uznać wyższość rywali z Tarnawatki, z którymi, podobnie jak dziewczęta w tej fazie zawodów, przegrali jedną bramką. W ostatnim spotkaniu, decydującym o tym kto zajmie trzecie miejsce, chłopcy z Krynic znowu trafili na SP Jarczów, której tak jak wcześniej, ulegli 1:2. Zawody wygrała Lubycza Królewska, która w finale pokonała Tarnawatkę.

Reprezentacja SP Krynice wystąpiła w tym turnieju w składzie: Patryk Całka, Dawid Kurzyński, Michał Pakuła, Patryk Solak, Kacper Cybulski, Szymon Gałka, Kacper Perdun, Kamil Bosiak, Szymon Miszczyszyn i Paweł Kukiełka.

Do zawodów wojewódzkich awansowały tylko zwycięzcy. Drużyny z trzech pierwszych miejsc odebrały medale, a wszystkie ekipy, które dotarły do półfinałów, otrzymały puchary.

źr. Gmina Krynice / foto: ias24.eu