Krynice: Pani Anna Miazga skończyła 100 lat

600x0_100-lat-anny-miazgi-8Jedna z najstarszych mieszkanek gminy Krynice Pani Anna Miazga skończyła 100 lat.Z tej okazji w poniedziałek 11 lipca szacowną jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych i KRUS, by złożyć urodzinowe życzenia oraz wręczyć kwiaty i prezenty.

Anna Miazga jet zameldowana w gminie Rachanie, ale od 2009 roku mieszka z córką w gminie Krynice. Stąd obecność w delegacji wójtów obydwu gmin – Romana Miedziaka i Janusza Bałabucha, którzy oprócz upominków i bukietów kwiatów wręczyli jubilatce okolicznościowy list gratulacyjny od premier Beaty Szydło. Towarzyszyli im m.in. przewodnicząca Rady Gminy Krynice Maria Smoląg, zastępca kierownika USC Agnieszka Michalczuk oraz prezes oddziału KRUS w Tomaszowie Lubelskim Monika Pikuła, która przekazała dokumenty, potwierdzające przyznanie dodatkowej emerytury specjalnej, przysługującej osobom, które ukończyły sto lat.

Anna Miazga z domu Malec urodziła się 11 lipca 1916 roku w Rachaniach, jako najmłodsza spośród ośmiorga rodzeństwa – 5 braci i 3 sióstr. W czerwcu 1938 roku została żoną Władysława Miazgi i zamieszkała w Siemierzu w gminie Rachanie. Po wybuchu wojny w 1939 roku jej mąż trafił do niewoli niemieckiej, z której wrócił w maju 1945 roku. Rok Później urodziły im się dwie córki bliźniaczki, które gdy dorosły zostały nauczycielkami, a młodszy syn pozostał na gospodarstwie rodzinnym.

Anna Miazga ma pięcioro wnuków i czworo prawnuków, a mieszka u jednej z córek w Antoniówce w gminie Krynice. Jak przyznaje, jej życiowym celem było dobre, katolickie wychowanie dzieci i wnuków. Codziennie wysłuchuje w radiu mszy świętej, czyta prasę katolicką, a jej ulubioną lekturą są „Żywoty Świętych”.

Najstarszą mieszkanką gminy Krynice jest Paulina Kosak, która we wrześniu skończy 102 lata.

źr. Gmina Krynice / foto: ias24.eu