Krynice: Laureaci konkursu sienkiewiczowskiego wybrani

411x0_konkurs-sienkiewiczaCzytelnicy Gminnej Biblioteki w Krynicach doskonale znają życie i twórczość Henryka Sienkiewicza. Swoją wiedzą wykazywali się w konkursie, ogłoszonym przez miejscową książnicę, która we wtorek 24 maja podsumowała rywalizację.Przez kilka ostatnich tygodni odwiedzający bibliotekę wypełniali ankietę z 12 pytaniami na temat polskiego noblisty. Oprócz dokładnej daty i miejsca urodzin Henryka Sienkiewicza ankietowani mieli podać, na przykład jego pseudonim literacki, tytuły gazet, do których pisał, miejsce spoczynku autora „Trylogii”, tytuły zekranizowanych powieści i dzieło, za które otrzymał Nagrodę Nobla.

Odpowiedzi na wszystkie pytania były poprawne, a o podziale nagród zadecydowało losowanie, które wyłoniło pięcioro laureatów. To: Adrian Koper, Aleksandra Gałka, Mariola Kowalska, Natalia Lenard i Marta Mielnicka. Wszyscy otrzymają nagrody książkowe, czyli powieść „Quo Vadis”.

W roli „sierotek” wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej w Krynicach – Kinga Całka i Magdalena Guczma, a nad prawidłowością losowania czuwała kierownik GBP Marzena Gardiasz.

źr. Gmina Krynice