Krynice: Grudniowe zmagania szachistów

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach odbył się czwarty turniej z cyklu Grand Prix o Puchar Wójta. Do rywalizacji przystąpiło 15 zawodniczek i zawodników od pierwszej klasy szkoły podstawowej po gimnazjalistów, a sędzią głównym zawodów był Józef Pszeniczka.

W najmłodszej kategorii młodziczek z klas I – III najlepiej spisała się Aleksandra Budzyńska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej, która wyprzedziła Zuzannę Kołodziej i Julię Stronę z Zespołu Szkół w Krynicach. Wśród młodzików zawody wygrał Marcin Kukiełka z NSP w Hucie Dzierążyńskiej przed Sebastianem Magrytą i Szymonem Saputą z ZS Krynice.

W grupie juniorów zwyciężył Kacper Perdun, drugi był Patryk Szykuła, a trzeci Bartosz Semczuk. Wszyscy reprezentują ZS w Krynicach.

Juniorki i gimnazjalistki nie startowały, a triumfatorem turnieju w kategorii gimnazjalistów został Wiktor Stanisławek z ZS w Krynicach.

Grand Prix to cykl 10 turniejów, które są organizowane od września w GOK i ZS w Krynicach oraz NSP w Hucie Dzierążyńskiej. Kolejne zawody odbędą się jeszcze w tym miesiącu, a zwycięzców rozgrywek poznamy w czerwcu.

źr. ias24.eu