Krynice: Gminne Święto Sportu 2016

swieto-sportu2016-h-turniejAktywnie spędzili pierwszą niedzielę czerwca mieszkańcy gminy Krynice. Uczestnicy tegorocznego święta sportu rywalizowali w kilkunastu konkurencjach indywidualnych i drużynowych oraz w Turnieju Sołectw, walcząc o około 150 pucharów i medali.

Najsilniej obsadzony był turniej piłki nożnej, w którym wystartowało 9 zespołów. Rywalizację seniorów wygrała „Dzida Majdanek, przed reprezentacjami Krynic, Zadnogi i Polanówka. Królem strzelców w tej kategorii został Łukasz Smoląg z Zadnogi. W turnieju juniorów zwyciężyła „Piaskarka” Zaboreczno, drugie miejsce zajęła „Legia” Krynice, a trzecie „Samba” Zwiartów. W zwycięskiej ekipie zagrał też najskuteczniejszy piłkarz, którym został Krzysztof Kołodziej. W meczu dwóch dziewczęcych drużyn Antoniówka okazała się lepsza od Krynic.

Turniej sołectw był rozgrywany w trzech konkurencjach. Były to przeciąganie liny, rzut piłką palantową do wiadra i strzał piłką do bramki o wymiarach 1 x 1 metr. Tę rywalizację wygrała reprezentacja Majdanu Krynickiego, która pokonała zespół z Zadnogi.

Wśród najmłodszych sportowców z klas I – III szkół podstawowych zwyciężali: Dominika Hacia i Bartłomiej Sachajko w biegach w workach, Martyna Luciak i Paweł Choma w rzutach lotką do tarczy, Katarzyna Mużacz i Kamil Sagan z skoku w dal z miejsca oraz dziewczynki z klasy I i chłopcy z klasy III SP w Krynicach w przeciąganiu liny.

W kategorii uczniów starszych klas podstawówek triumfowali: Emilia Buczak i Dawid Beńko w rzutach lotką do tarczy, Aleksandra Baryła i Dawid Beńko w skoku w dal z miejsca, oraz Aleksandra Rarot i Kacper Perdun w biegach przełajowych.

Zwycięzcą jedynej konkurencji dla gimnazjalistów – w rzutach lotką do tarczy został Bartek Kowalski, a wśród dorosłych uczestników wygrali Paulina Molenda i Janusz Nadłonek.

Rywalizacji sportowej towarzyszyły zabawy dla dzieci z animatorami Fundacji Dr. Clown, zjeżdżalnie i inne atrakcje.

Uczestnicy niedzielnej imprezy mogli się również przekonać na jakim etapie jest znakowanie szlaku rowerowego. Projekt pod nazwą „Budowa małej infrastruktury turystycznej/edukacyjnej oraz oznaczeń szlaków rowerowych w gminie Krynice na terenie powiatu tomaszowskiego” jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Krynice ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źr. ias24.eu