Krynice: Dotacja na samochód dla OSP w Hucie Dzierążyńskiej

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej OSP w Hucie Dzierążyńskiej będzie mieć nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wójt gminy Krynice Janusz Bałabuch odebrał już dokumenty, potwierdzające przyznanie dotacji, a sam pojazd ma być dostarczony jesienią.

Będzie to jeden z 43 samochodów, które zostaną zakupione w ramach jednego projektu, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Do gminnych jednostek OSP trafią 4 ciężkie i 39 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. – OSP w Hucie Dzierążyńskiej jest jedną z naszych dwóch jednostek, działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Drugą są Krynice, które otrzymały średni pojazd kilka lat temu, a teraz podobny ze zbiornikiem na 2,5 tysiąca litrów wody trafi do Huty Dzierążyńskiej. Szacujemy, że może on kosztować ponad 700 tysięcy złotych, z czego 40 procent musimy zapewnić we własnym zakresie, a resztę będzie stanowić dotacja z RPO – mówi wójt Janusz Bałabuch.

Liderem projektu jest Zarząd Wojewódzki Związku OSP RP i to on organizuje przetarg, a potem zajmie się rozliczeniem zakupów dla wszystkich 43 jednostek, które skorzystają z unijnego dofinansowania. Nowe samochody mają być dostarczone do końca października tego roku, a ich szacunkowy koszt to prawie 32 miliony złotych.

źr. UG Krynice