Krynice: Dotacja „Na dobry początek” dla kreatywnych plastyków

411x0_as-dziecko-malujeGminny Ośrodek Kultury w Krynicach otrzyma pieniądze na rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i wsparcie dla ich opiekunów. To jedna z 60 instytucji, które mogą liczyć na środki z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.

W ramach projektu „Maluję, bo lubię” GOK zorganizuje m.in. kreatywne warsztaty plastyczne, plener malarski i zajęcia z architektury krajobrazu, a także pomoc psychologiczną dla dorosłych. – Z naszej propozycji skorzystają dzieci w wieku od 2 do 8 lat oraz ich dorośli opiekunowie. Część zajęć będą prowadzić lokalni twórcy, natomiast jednym z efektów ma być utworzenie w gminie ogródka, nad którym będą pracować uczestnicy warsztatów z architektury krajobrazu – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor GOK w Krynicach Joanna Jamroż.

W warsztatach psycho-edukacyjnych wezmą udział młodsi i starsi. Dla pierwszej grupy zaplanowano zajęcia pod hasłem „Poznaję siebie”, natomiast dorośli dowiedzą się jak postępować ze zdolnym dzieckiem.

Ponadto mali plastycy pojadą na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego i Teatru Andersena w Lublinie, a na podsumowanie cyklu, który potrwa prawie pół roku, odbędzie się integracyjny festyn rodzinny.

Rekrutacja chętnych jest planowana na styczeń, a pierwsze spotkania odbędą się w lutym.

W dziewiątej edycji konkursu „Na dobry początek!” Fundacja BGK wybrała do realizacji 60 projektów, na które rozdysponowała ponad pół miliona złotych. Otrzyma je 11 bibliotek, 19 ośrodków kultury oraz 30 stowarzyszeń i fundacji. Przyznane środki wykorzystają na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich i małych miejscowości, integrację wielopokoleniową oraz wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci, w tym integracji dzieci z rodzin o niskim statusie społeczno-ekonomicznym.