Kryminalny po służbie zatrzymał poszukiwanego

27-latka poszukiwanego listem gończym rozpoznał policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego i wspólnie z kolegami pełniącymi służbę zatrzymał mężczyznę.

W poniedziałek policjant Wydziału Kryminalnego tomaszowklsiej komendy po zakończonej służbie wracał do domu. W pewenym momencie zauważył znanego mu 27-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. Mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego od pewnego czasu unikał policjantów i ukrywał się. Spodziewał się, że bezpośrednie spotkanie ze stróżami prawa nie oznacza dla niego niczego dobrego, gdyż miał zasądzoną do odbycia karę pozbawienia wolności. To nie pierwszy raz kiedy był szukany listem gończym. Nie przewidział jednak sytuacji, że zainteresuje się nim policjant będący po służbie. Kryminalny po rozpoznaniu poszukiwanego natychmiast powiadomił o tym dyżurnego, który na miejsce zdarzenia wysłał patrol. A sam obawiając się, że poszukiwany będzie uciekał, wszedł do sklepu i obezwładnił  mężczyznę. Następnie przekazał go funkcjonariuszom, którzy przyjechali na miejsce.  

27-latek został zatrzymany i doprowadzony do tomaszowskiej jednostki Policji, skąd trafił do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski