„Kręci mnie bezpieczeństwo” z Tomaszowską Akademią Sztuk Walki

”Obrona konieczna” i „Stan wyższej konieczności” to tematy z pierwszego cyklu spotkań pod hasłem „Bezpieczeństwo mnie kręci”. Zajęcia z samoobrony poprowadzili instruktorzy Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki. Zajęcia zaczęły się krótką prelekcją na temat bezpieczeństwa, która wygłosili policjanci.

    Wczoraj o godzinie 19:30 w świetlicy wiejskiej w Rogóźnie policjanci przeprowadzili spotkanie pod hasłem „Bezpieczeństwo mnie kręci”. Wspólnie z certyfikowanymi instruktorami Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki. Zajęcia zaczęły się krótką prelekcją na temat bezpieczeństwa, która wygłosił Policjant. Uczestników zapoznano z instrukcją prawną wyłączającą odpowiedzialność prawną, omówiono wybrane zagadnienia prawa: Istota „Obrony koniecznej”, Istota „Stanu wyższej konieczności”.

   Zajęcia z samoobrony poprowadził Ryszard Skwarski, który uczył jak rozpoznać zagrożenia oraz jak ich uniknąć, jak stać się pewnym siebie i być opanowanym w sytuacjach zagrożenia, jak również pokazał skuteczne techniki obrony.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski