Krajowe i zagraniczne trofea zapaśników

Kolejne udane starty zapaśników z Tyszowiec na zawodach rangi międzynarodowej. W Miniony weekend młodzi sportowcy przywieźli cztery medale z turnieju w Krakowie i jeden z imprezy w czeskiej Pradze.

W Krakowie z udziałem ponad 230 zawodników z 29 klubów odbył się Międzynarodowy Memoriał im. Władysława Bajorka w Zapasach w Stylu Klasycznym. Najlepiej w tyszowieckiej ekipie spisał się najmłodszy zawodnik Mateusz Kułaj, który w kategorii wagowej do 35 kilogramów stanął na drugim stopniu podium. W drodze do finału wygrał wszystkie swoje walki przed czasem, ale w finale musiał uznać wyższość rywala z Białorusi. Brązowe medale na tych samych zawodach wywalczyli Kewin Materna, Szymon Wlaź i Michał Stawarski. Gdy najmłodsi zapaśnicy z Tyszowiec walczyli w Krakowie, ich starszy kolega Adam Gardzioła udanie reprezentował Polskę na międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Pradze. Jeden z najbardziej utytułowanych tyszowieckich sportowców powiększył swój dorobek o brązowy medal, który zdobył w kategorii wagowej do 85 kilogramów. Według trenera Daniela Chwastka turniej w Krakowie pokazał, że najmłodsi zapaśnicy z Tyszowiec już teraz liczą się na arenie krajowej i mają duże szanse na zdobywanie kolejnych trofeów. – Jeśli chodzi o start Adama Gardzioły to uważam, że jeśli będzie pracował jak do tej pory to w tym sezonie zostanie mistrzem kraju – prognozuje szkoleniowiec tyszowieckich sportowców.

Jednocześnie zachęca do uprawiania zapasów kolejnych adeptów tej dyscypliny na treningi w nowej sekcji, która powstała w Tomaszowie Lubelskim. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o 19:00 w „Sokolni” czyli hali sportowej Zespołu Szkół nr 4, a szczegółowe informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 606 375 234.