Kradli rzeczy dla własnego użytku

68-95371Tomaszowscy kryminalni na podstawie pozyskanych informacji zatrzymali dwóch mieszkańców gm. Krynice, którzy mieli posiadać przy sobie marihuanę. W trakcie przeszukania domu jednego z nich ujawniono susz marihuany. Podczas rozmowy oświadczyli, że sami wyhodowali roślinę i część już spalili. Dodatkowo mundurowi udowodnili młodym mężczyznom dokonania 8 kradzieży z włamaniem.

Policjanci kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gm. Krynice. Z posiadanych informacji wynikało, że 19 i 20-latek mieli posiadać marihuanę. W trakcie przeszukania u 19-latka ujawniono susz roślinny koloru zielonego. Jak się okazało chłopcy sami wyhodowali sobie krzaczek w doniczce, wysuszyli i część już spalili, a reszty próbowali się pozbyć, jak policjanci zapukali do drzwi.

W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci udowodnili młodym mężczyznom dokonanie 8 kradzieży z włamaniem. Zatrzymani przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów i złożyli szerokie wyjaśnienia. Wyjaśnili, że na wakacjach w 2014 roku „zajmowali się” kradzieżami z włamaniem. Podjeżdżali rowerami pod budynki, gdzie wiedzieli, że nikogo nie ma, włamując się wchodzili do środka i zabierali drobne rzeczy np. alkohol i chipsy, kufel do piwa a w jednym przypadku kawałek dętki rowerowej, bo była im potrzebna na łatki.  Włamań dokonywali przeważnie na terenie gm. Krynice skąd pochodzą, ale też w Tomaszowie Lub. i w gm. Rachanie.

19 i 20-latek przyznali się do 8 kradzieży z włamaniem i 4 usiłowań kradzieży z włamaniem. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem.

źr. KPP Tomaszów Lubelski