Kradli akcesoria z komisów samochodowych

Trzech obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty za kradzieże i kradzież z włamaniem. Mężczyźni z komisów samochodowych zabierali koła, felgi, alternatory i inne akcesoria samochodowe. Sprawcy zostali zatrzymani na przejściu granicznym w Hrebennem.

Tomaszowscy operacyjni zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Jak ustalili,  20-latek i jego kompani w wieku 26 i 31 lat  mieli dokonać dwóch kradzieży i kradzieży z włamaniem w okresie od listopada do stycznia na terenie tomaszowskiej gminy. Celem mężczyzn były komisy samochodowe, skąd zabierali między innymi koła, felgi, alternatory i inne akcesoria samochodowe.

Mężczyźni zostali zatrzymani na przejściu granicznym w Hrebennem , podczas przeszukania pojazdu, którym się poruszali, zostały ujawnione klucze nasadowe pochodzące z kradzieży.

Łączne straty szacowane są na blisko 13 tys. zł. Część łupów została już odzyskana. Mężczyźni w wieku  20 i 26 lat przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia, najstarszy z nich 31 latek omówił składania wyjaśnień i nie przyznaje się do winy.

źr. KPP Tomaszów Lubelski