Korzystny przetarg na wodociąg i kanalizację

Rozbudowa sieci wodociągowej i budowa kolejnego odcinka kanalizacji w gminie Krynice będzie zdecydowanie tańsza niż zakładano. W tym tygodniu samorząd podpisał umowę z wykonawcą robót w Zwiartowie-Kolonii i Dzierążni oraz w Krynicach.

Na inwestycję, która będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej gmina przeznaczyła w sumie 1 milion 380 tysięcy złotych, w tym 1 milion 100 tysięcy na wodociąg i 280 tysięcy na kanalizację. – Do przetargu przystąpiło siedem firm, które złożyły oferty wartości od ponad 600 tysięcy złotych do prawie 1 miliona 300 tysięcy. Autorzy najtańszej potwierdzili, że nie zaniżyli ceny i to oni zrealizują te inwestycje. Oznacza to, że na wykonanie wodociągu i kanalizacji wydamy o ponad połowę mniej niż wstępne szacunki, a oszczędności będziemy mogli przeznaczyć na realizację innych ważnych potrzeb mieszkańców – cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Krynice Janusz Bałabuch. Jednocześnie przypomina, że ta sama firma realizowała inną inwestycję, również oferując zdecydowanie niższą cenę od pozostałych uczestników przetargu. – Wtedy też nie obyło się bez wątpliwości, ale wykonawca solidnie wywiązał się z zadania, dlatego liczymy, że tym razem będzie podobnie – dodaje Janusz Bałabuch.

W Zwiartowie-Kolonii i Dzierążni powstaną ponad 4 kilometry sieci wodociągowej wraz z przyłączami w rozproszonej części miejscowości. Z kolei prawie półkilometrowy odcinek kanalizacji w Krynicach zostanie wybudowany w zachodniej części miejscowości, gdzie są fragmenty sieci powstałej w poprzednich latach.
Nowy odcinek kanalizacji w Krynicach powinien być gotowy wiosną przyszłego roku, a rozbudowa wodociągu w Zwiartowie-Kolonii i Dzierążni ma potrwać do końca kwietnia 2019 roku. Na pokrycie ponad 60 procent kosztów gmina otrzyma dotację z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

źr. Gmina Krynice