Kontrabanda u 61-latka

68-85655Wczoraj Policjanci z Lubyczy Królewskiej uzyskali informację, że w Tomaszowie Lubelskim w jednym z budynków gospodarczych ma znajdować się kontrabanda. Podczas przeszukania posesji ujawnili ponad 600 paczek papierosów i 10 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie podatku skarbowego wyniosło ponad 10 tys. Za to przestępstwo skarbowe grozi kara grzywny.

Wczoraj Policjanci z Lubyczy Królewskiej uzyskali informację, że w Tomaszowie Lubelskim w jednym z budynków gospodarczych ma znajdować się kontrabanda. Na miejsce udali się wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej i Straży Granicznej. Podczas czynności przeszukania ujawnili ponad 600 paczek papierosów i 10 butelek wódki bez polskich znaków akcyzy. 61-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego nie po raz pierwszy miał na terenie swojej posesji kontraband. Uszczuplenie podatku skarbowego wyniosło ponad 10 tys. Za to przestępstwo skarbowe grozi kara grzywny.

Policjanci z tego samego posterunku w godzinach nocnych zatrzymali pojazd w miejscowości Lubycza Królewska w którym ujawnili blisko 2300 paczek papierosów, 14 litrów wódki i 3,5 litra wina bez polskich oznaczeń skarbowych akcyzy. Właściciel kontrabandy to 37 letni obywatel Ukrainy. Uszczuplenie podatku skarbowego wyniosło ponad 40 tys.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim