Konferencja „Bezpieczny Senior”

Prezes Fundacji Rozwoju Centrum Edukacyjno – Kongresowego w Tomaszowie Lubelskim zorganizował konferencję podsumowującą realizację projektu „Aktywny senior, to zdrowy senior”. Jednymi z prelegentów byli też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Konferencję otworzył Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski, następnie głos zabrali Jerzy Zarębski – Prezes Fundacji i inni zaproszeni goście. Na konferencji nie zbrakło również policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Mundurowi przedstawili tomaszowskim seniorom co robić aby nie dać się oszukać. Gdzie szukać pomocy w razie problemów. Dzielnicowy st. asp. Hubert Kielera przybliżył projekty, które umożliwiają seniorom szybszy kontakt z Policją. Policjant przedstawił seniorom, jak najłatwiej znaleźć swojego dzielnicowego, pokazał jak działa aplikacja Moja Komenda. Omówił też działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która umożliwia zgłoszenie anonimowe miejsc w których zauważymy coś niepokojącego.

Na konferencji zostały przedstawione filmy „Oszustom Stop” i prezentacja pokazująca w jaki sposób działają przestępcy i jak się przed nimi uchronić.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski