Komórkomania w Zespole Szkół Numer 1 (Film)

komorkomania

  #KOMÓRKOMANIA – to akcja polegająca na rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Dla części chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku kostnego od niespokrewnionego Dawcy. Wielu pacjentów jednak wciąż pozostaje bez swojego genetycznego bliźniaka.

   Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

   Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy:

  1. wziąć udział w akcji #KOMÓRKOMANIA organizowanej w Zespole Szkół Nr 1
    im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, w dniach 20-21.10.2016r.
    w godz. 9.00-15.00

  2. wypełnić formularz

  3. za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z  wewnętrznej strony policzka.

   Zapoznaj się z informacjami na temat dawstwa szpiku, które znajdują się na filmie reklamowym, zachęć innych i sam zarejestruj się jako potencjalny Dawca krwiotwórczych komórek macierzystych podczas organizowanej w szkole #KOMÓRKOMANII. Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla Pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Twórcami filmu reklamującego akcję są Dominik Łoza i Daniel Łoza z kl. II a. Wystąpili w nim: Katarzyna Gębarowska (II B), Aleksandra Samek (II b), Łukasz Rumak (III e), Jakub Kołodziej (III e) oraz Klaudia Nowak i Bartosz Stawarski (IB). Akcję koordynuje Dorota Stawarska.

źr. lo-tomaszow.pl