Komisarz Franciszek Bosiak Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Janowie Lubelskim

68-89112Wczoraj komisarz Franciszek Bosiak otrzymał powierzenie obowiązków na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Janowie Lubelskim. Dotychczasowy Naczelnik WK w Tomaszowie Lubelskim, będzie odpowiadał za pion kryminalny.

    Wczoraj w świetlicy janowskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powierzenia obowiązków Pierwszemu Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Janowie Lubelskim. Od wczoraj funkcję tę pełni kom. Franciszek Bosiak, dotychczasowy Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Tomaszowie Lubelskim. Podczas uroczystości odebrał on gratulacje od pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Janowie Lubelskim mł. insp. Janusza Kaniowskiego oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Komisarz Franciszek Bosiak służbę w Policji pełni od 1990 roku. Posiada bardzo  bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywał na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych. Od początku służby w Policji związany był z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Lubelskim, zarówno z pionem prewencji jak i kryminalnym. Był między innymi Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych, Zastępcą Naczelnika Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego, Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego w KPP w Tomaszowie Lubelskim. Funkcję Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policjiw Tomaszowie Lubelskim objął w 2013 roku. Cieszy się dużym uznaniem przełożonych oraz szacunkiem podwładnych. Odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Brązowym „Krzyżem Zasługi”.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim