Koloniści odwiedzili policjantów (Zdjęcia)

Budynek tomaszowskiej komendy odwiedziły dzieci, które przyjechały do naszego miasta na kolonie. Naszymi gośćmi było prawie 80 dzieci w wieku od 8 do 16-lat. Oprócz zwiedzania z dziećmi przeprowadzono rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Policyjny obiekt gościł wczoraj kolonistów. Niemal 80 dzieci w wieku od 8 do 16-lat z całego woj. lubelskiego, miało okazję do zwiedzenia nowoczesnego budynku komendy. W trakcie wycieczki poznały pracę policjantów, obejrzały służbowy sprzęt i pojazdy. Tradycyjnie nie słabnącym zainteresowaniem cieszył się sprzęt służbowy. Do tradycyjnej wycieczki mundurowi dodali element edukacyjny. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki policjantki z Wydziału Prewencji zajmującej się profilaktyką, na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Zainteresowała ich też prelekcja policjanta z ruchu drogowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również samochody służbowe, każdy chciał wejść do środka i włączyć sygnały, żeby choć na chwilę poczuć się jak policjant.

Ciekawostką była pogadanka z Paniami ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które na spotkanie przyniosły narkogogle i alkogogle. Po nałożeniu gogli można było przez chwilę zobaczyć jak widzi człowiek pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz jaka jest jego reakcja. Zadaniem było złapanie piłeczki po nałożeniu gogli, co okazało się dość trudne.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski