Kolizja rowerzystki z osobówką

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem peugeota i rowerzystki doszło wczoraj w Tomaszowie Lubelskim. 74-letni kierujący osobówką włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej chodnikiem 46-letniej rowerzystce. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń, a uczestnicy zdarzenia zostali ukarani mandatami.

Przedwczoraj popołudniu na ulicy Żwirki i Wigury w Tomaszowie Lubelskim doszło do groźnie wyglądającej kolizji.

Wyjeżdżający z posesji 74-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw kierujący pojazdem marki Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej chodnikiem rowerzystce. 46-letnia tomaszowianka kierująca jednośladem w wyniku uderzenia auta w jej rower upadła na chodnik i została zabrana karetką pogotowia ratunkowego na badania. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało i opuściła szpital.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali 74-latka mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 6 punktami karnymi.

46-letnia rowerzystka również otrzymała mandat za jazdę po chodniku w wysokości 50 złotych.  Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego podczas zdarzenia z pojazdami mają zazwyczaj niewielkie szanse na uniknięcie często bardzo poważnych obrażeń skutkujących utratą zdrowia, a nawet życia.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski