Kolizja karetki z ciężarówką

Do niebezpiecznej sytuacji drogowej doszło wczoraj na DW nr 852 w Poturzynie. 38-letni kierujący karetką pogotowia ratunkowego wpadł w poślizg i uderzył w znajdujący się na przeciwległym pasie ruchu samochód ciężarowy marki Volvo. Na szczęście nikt podczas tego zdarzenia nie doznał obrażeń. Apelujemy o ostrożną jazdę, zwłaszcza podczas zmiennych i niekorzystnych warunków atmosferycznych na drodze.

Wczoraj po godz. 10:00 dyżurny tomaszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie Poturzyn – Nowosiółki na DW nr 852 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem karetki i pojazdu ciężarowego.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 38-letni kierujący pojazdem uprzywilejowanym, wpadł w poślizg i uderzył w znajdujący się na przeciwległym pasie ruchu samochód ciężarowy marki Volvo. Na szczęście nikt podczas tego zdarzenia nie doznał obrażeń. Karetką jechało trzech ratowników medycznych bez pacjenta, natomiast ciężarówką kierował 60-letni mieszkaniec gm. Mircze, który podróżował bez pasażerów. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących, byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na uszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze zwłaszcza teraz, gdy panują zmienne warunki atmosferyczne. Padający śnieg lub deszcz i ujemne temperatury powodują, że na drogach jest ślisko. Dostosujmy prędkość i technikę jazdy do panujących warunków na drodze.

 

źr, KPP Tomaszów Lubelski