Kolejne osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podczas przeszukań zabezpieczyli łącznie ponad 100 porcji dilerskich marihuany. Dzięki własnym ustaleniom zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34-lat, którzy posiadali przy sobie zabronione substancje. Dodatkowo jeden z nich zajmował się ich sprzedażą. Teraz obaj odpowiedzą przed Sądem.

We wtorek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z tomaszowskiej komendy ustalili, że 24-letni mężczyzna może posiadać przy sobie marihuanę. Funkcjonariusze zauważyli na jednym z parkingów pojazd marki Opel w którym znajdował się mieszkaniec gm. Łaszczów. Ich ustalenia okazały się słuszne bo podczas przeszukania samochodu ujawnili i zabezpieczyli ponad susz marihuany z którego można by przygotować ponad 40 porcji dilerskich tego narkotyku.

Dalsze ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do 34-letniego mieszkańca gm. Łaszczów. Kryminalni  przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny, gdzie również ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. Były one ukryte w pudełku po perfumach oraz w słoiku. W sumie u 34-latka zabezpieczyli ponad 60 porcji dilerskich marihuany.

Tego dnia policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 100 działek dilerskich marihuany. Obaj posiadacze narkotyków zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Wczoraj 24-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast z 34-latkiem dzisiaj są wykonywane dalsze czynności procesowe. Mężczyzna oprócz posiadania narkotyków podejrzany jest o handel nimi. Zgodnie z kodeksem karnym to przestępstwo zagrożone jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski