Kolejna tragedia i utonięcie w Majdanie Sopockim

W czwartek ze zbiornika wodnego w Majdanie Sopockim wydobyte zostało drugie ciało mężczyzny. 22-latek z powiatu biłgorajskiego zaginął w miniony wtorek. Wcześniej wydobyliśmy ciało 25-latka. Obaj mężczyźni znali się i najprawdopodobniej mogli razem wracać drogą prowadzącą w okolicy zbiornika wodnego. Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zabezpieczono do badan sekcyjnych. Wyjaśniamy okoliczności tych tragicznych zdarzeń.

To już druga ofiara wody w przeciągu dwóch dni na terenie tego samego obiektu wodnego. Okoliczności utonięć wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo. Wczoraj przed południem otrzymaliśmy informacje od policjantów z biłgorajskiej komendy o  zaginięciu 22-letniego mieszkańca gminy Józefów. Zaginięcie zgłosiła jego rodzina, po tym jak mężczyzna wyszedł z domu 28 marca br. do którego nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Czynności poszukiwawcze w zbiorniku wodnym w Majdanie Sopockim odbywały się z uwagi na odnalezione tam dzień wcześniej ciało 25-latka  znajomego. Obaj znali się i mogli tego dnia wracać  razem prowadzącą w okolicy zbiornika wodnego.

Niestety przypuszczenia potwierdziły się, strażacy przy użyciu echosondy natrafili na ciało mężczyzny. Po wydobyciu ciała na brzeg potwierdzono, że mężczyzna to zaginiony 22-latek z powiatu biłgorajskiego.

Wstępnie w obu przypadkach wykluczono działanie osób trzecich. Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zabezpieczono do badan sekcyjnych. Wyjaśniamy okoliczności tych tragicznych zdarzeń.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski