Klasa Okręgowa: Same zwycięstwa drużyn z powiatu tomaszowskiego

XXI kolejkę spotkań mają za sobą piłkarze zamojskiej klasy okręgowej. Była to bardzo udana kolejka dla drużyn z powiatu tomaszowskiego, ponieważ wszystkie odniosły zwycięstwa. Piłkarze Korony Łaszczów na wyjeździe mierzyli się w Miączynie z miejscową Olimpią. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście za sprawą niezawodnego Piotra Borowiaka, jednak pierwsza część zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem łaszczowian, po tym, jak tuż przed przerwą gola zdobył Igor Mosurets. W drugiej połowie padły jeszcze dwa gole po jednym dla obu drużyn. W 90 minucie kontaktowego gola zdobył Mateusz Wróbel, a wynik ustalił w trzeciej z doliczonych minut Sebastian Brytan, który wykorzystał rzut karny. Z tego meczu prezentujemy niżej fotorelację. 

Jako jedyny z drużyn powiatu tomaszowskiego na własnym boisku zagrał Orkan Bełżec, który o ligowe punkty rywalizował z Ostoją Skierbieszów. Gospodarze będący jedną z rewelacji rozgrywek byli faworytem tego pojedynku. Potwierdzili to po raz kolejny na boisku, ponieważ zwyciężyli 2:0, choć bardzo długo nie mogli skruszyć obrony rywali, którzy w tym meczu postawili przede wszystkim na grę defensywną nic więc dziwnego, że trochę to trwało nim gospodarze, dobrali się do skóry swoim rywalom. Bramki dla Orkana zdobyli w 43 minucie Damian Łakus oraz w 47 Michał Kołodziejski.

17 zwycięstwo ligowe odnieśli piłkarze Huczwy Tyszowce, którzy w Tarnogrodzie pokonali tamtejszy Olimpiakos. Jednak wygrana nie przyszła podopiecznym trenera Marcina Łysia łatwo, a po pierwszej połowie sensacja wisiała w powietrzu, ponieważ gospodarze prowadzili 1:0, po golu zdobytym przez Adriana Dydyńskiego w 14 minucie. W drugiej połowie piłkarze Huczwy podkręcili tempo gry, dzięki czemu dwa gole zdobył Dominik Karaszewski w 59 i 66 minucie i komplet punktów trafił na konto tyszowian. 

AKTUALNA TABELA


Olimpia Miączyn – Korona Łaszczów 1:3 (1:1)
Bramki: Wróbel 90′ – Borowiak 18′, Mosurets 45′, Brytan 90+3′-z karnego

Korona: Fedyna – Krawczyk, Stefanik (65 Rój), Borowiak (75 Tyski), Jamroż, Kielar, Huzar, Kuźniarski (80 Umer), Śrótwa (65 Wojnarski), Mosurets (70 Brytan), Wawryca.


Orkan Bełżec – Ostoja Skierbieszów 2:0 (1:0)
Bramki: Łakus 43′, Kołodziejski 48′

Orkan: Nowicki (46′ Preiss) – Kołodziejski, Błyskoń, Kowal, Karol Czachor – Bajwoluk, Kawałko (65′ Stadnicki), Wiciejowski (73′ Skulik), Ozkavak (87′  Krawczyk), Michał Czachor – Łakus (85′ Cisek)


Olimpiakos Tarnogród – Huczwa Tyszowce 1:2 (1:0)
Bramki: Dydyński 34′ – Karaszewski 59′, 66′

Huczwa: Kierepka (56′ Wojtaszek) – Misztal, Anioł, Bubeła, Gilarski – Ziółkowski, Sioma, Droździel (55′ Baran), Okalski (56′ Raczkiewicz) – Denkiewicz, Karaszewski (84′ Dębicki).