Kierowco zwolnij, apelujemy o ostrożność – kolejny wypadek w naszym powiecie

W miejscowości Dąbrowa Tomaszowska doszło do kolejnego w ostatnim czasie wypadku drogowego. Czworo uczestników tego zdarzenia karetki pogotowia przewiozły do szpitala w Tomaszowie. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 

APEL O ROZWAGĘ NA DRODZE

Warunki pogodowe zimą bywają różne. Kiedy pada deszcz – śnieg, a drogi są śliskie nie trudno o wypadek. Często zdarzenia drogowe kończą się niegroźną stłuczką, jednak bywa, że dochodzi do wypadku, w którym są poszkodowani. Wielu zdarzeń drogowych można uniknąć przestrzegając zasad ruchu drogowego i stosując zasadę ograniczone zaufania. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi dbać o bezpieczeństwo. Kodeks ruchu drogowego i przestrzeganie przepisów z tym związanych obowiązuje każdego – kierowcę, rowerzystę i pieszego.

W niesprzyjających warunkach drogowych ważną rzeczą jest widoczność. Każdy kierowca musi pamiętać o prawidłowym oświetleniu swojego pojazdu i sprawdzeniu czy światła nie są uszkodzone. Ten element jest niezwykle ważny, szczególnie kiedy poruszamy się po drogach w godzinach wieczornych czy też nocą. Każdy kierowca wie, że jest to bardzo ważny czynnik, który ma wpływ na bezpieczną jazdę. Podobnie jest z rowerzystami i pieszymi, którzy o różnych porach poruszają się po naszych drogach.

Apelujemy, aby kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków.

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski / foto: OSP KSRG Majdan Górny