Kierowca autobusu pod wpływem alkoholu chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Dzisiaj rano Policjanci Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy udaremnili kierowanie autobusem kierowcy, który był pod wpływem alkoholu. 56-latek miał zawieść dzieci ze Szkoły Podstawowej w Poturzynie na wycieczkę do Lublina. Już stracił prawo jazdy, w konsekwencji może również stracić pracę. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed Sądem.

Dzisiaj około godz. 6:00 policjanci Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy kontrolowali kierowcę i autobus, który miał przewieść dzieci ze Szkoły Podstawowej w Poturzynie na wycieczkę do Lublina. Już na wstępie okazało się, że wycieczka wyjedzie opóźniona. Kierujący autobusem, 56-letni mieszkaniec gm. Telatyn został skontrolowany pod kątem stanu trzeźwości. Policyjne badanie wykazało, że kierowca ma w organizmie 0,24 promila alkoholu. Wyjaśnił funkcjonariuszom, że spożywał dzień wcześniej alkohol, ale nie sądził, że ma go jeszcze w organizmie. Jego tłumaczenie nie miało żadnego znaczenia, gdyż był w stanie po użyciu alkoholu i brał odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Firma przewozowa zapewniła drugiego kierowcę i dzieci z lekkim opóźnieniem mogły kontynuować wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed Sądem.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski