Kierował pomimo zakazu

Kierujący volkswagenem 48-latek naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów z posterunku w Lubyczy królewskiej. Za naruszenie zakazu sądowego ponownie odpowie przed sądem.

Policjanci z posterunku w Lubyczy Królewskiej ustalili, że ulicami miejscowości Dyniska Nowe porusza się mężczyzna, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. W związku z tym natychmiast udali się do tej miejscowości. Podczas patrolu do kontroli drogowej zatrzymali kierującego volkswagenem.

    Okazało się, że 48-latek nie posiada przy sobie obowiązkowego dokumentu prawa jazdy. Mężczyzna w obecności funkcjonariuszy usilnie szukał w samochodzie dokumentu, jednak jak stwierdził zostawił w domu. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna nie mówi prawdy.

    Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec gminy Jarczów popełnił przestępstwo. Kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie ponownie odpowie przed sądem.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski