Katarzyna Marcyniuk zagra w I ligowej Wiśle Warszawa

67893_bKarolina Ciaszkiewicz-Lach, Marta Wellna i Katarzyna Marcyniuk to nowe zawodniczki, które w sezonie 2016/2017 będą występowały w pierwszoligowej Wiśle Warszawa. Wszystkie siatkarki to przyjmujące.

Po zakończeniu ostatniego sezonu z warszawskiego zespołu odeszło pięć zawodniczek. Trzy z nich były przyjmującymi. Teraz ta luka została wypełniona. Karolina Ciaszkiewicz-Lach to bardzo doświadczona siatkarka, która praktycznie całą dotychczasową karierę spędziła na najwyższym szczeblu rozgrywek. W ostatnich dwóch sezonach w barwach Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna była kapitanem drużyny. Wcześniej występowała w BKS-ie Aluprofie Bielsko-Biała, Centrostalu Bydgoszcz i AZS-ie AWF Poznań. W 2010 roku wywalczyła z ekipą z Bielska-Białej mistrzostwo Polski. Oprócz tego w dorobku ma trzy srebrne i tyle samo brązowych krążków. Dwukrotnie zdobywała również Puchar i Superpuchar kraju. W reprezentacji Polski A Karolina rozegrała prawie 100 spotkań. Z drużyną narodową w 2008 roku wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Niespełna 28-letnia Marta Wellna to zawodniczka, która pięć i pół roku roku spędziła w Zawiszy Sulechów. Wcześniej występowała w Sokole Chorzów, PSPS-ie Chemiku Police, Nafcie II Gaz Piła i Sparcie Złotów. W listopadzie 2015 roku Zawisza, który kilka miesięcy wcześniej wywalczył mistrzostwo pierwszej ligi, wycofał się z rozgrywek zaplecza Orlen Ligi. Wellna była kapitanem ekipy z Sulechowa. Po krótkim czasie znalazła zatrudnienie w PSPS-ie Chemiku Police. Pod koniec sezonu miała okazję rywalizować z Wisłą najpierw w kolejce ligowej, a potem w fazie play-off.

Trzecia z siatkarek, która trafiła właśnie do Wisły, jest zdecydowanie najmniej doświadczona, ale ma duże możliwości i wkrótce zdaniem klubu może być jedną z lepszych przyjmujących w Polsce. Katarzyna Marcyniuk w lipcu skończy 21 lat. Mierząca 182 centymetry wzrostu przyjmująca to wychowanka TKS-u „Tomasovii” Tomaszów Lubelski. W tym zespole grała do końca ostatniego sezonu, jej drużyna występowała w drugiej lidze. Marcyniuk przekonała trenera Mirosława Zawieracza udanymi testami w maju.

źr. siatka.org