Karny w doliczonym czasie przesądził o zwycięstwie. Huczwa Tyszowce – Granit Bychawa 2:1 (Zdjęcia)

W sobotnie popołudnie spotkanie ligowe w ramach XIX kolejki rozegrali piłkarze Huczwy Tyszowce, którzy na własnym boisku podejmowali Granit Bychawa. Dla drużyny gości to była druga wizyta na ziemi powiatu tomaszowskiego w przeciągu trzech dni, ponieważ w minioną środę podopieczni trenera Łukasza Gieresza zagrali mecz w Tomaszowie Lubelskim, gdzie przegrali 0:5. 

Jednak w tym spotkaniu piłkarze Granitu zaprezentowali się bardzo dobrze i chyba mało kto sądził, że z taką postawą bychawianie nie dadzą rady drużynie z Tyszowiec. Gospodarze dzisiejszego pojedynku, czyli Huczwa ze względu na urazy, aż trzech bramkarzy przystępowali do meczu z nowym golkiperem między słupkami Zenonem Maksymiakiem, który został pozyskany przed tym meczem  z Pogoni „96” Łaszczówka. Wielu mogłoby się zdziwić wszak nie wypominając wieku pan Zenon ma na karku 49 wiosen, ale po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie piłkarskie, że bramkarz jest jak wino im starszy, tym lepszy. 

Dzisiejszy mecz rozpoczął się dla Huczwy znakomicie, ponieważ już w 12 min prowadzenie podopiecznym trenera Krzysztofa Rysaka uderzeniem głową dał Oliwier Maziarka. Niestety radość z prowadzenia miejscowych piłkarzy trwała, zaledwie dwie minuty. Wtedy to, po zamieszaniu w polu karnym tyszowian do remisu doprowadził Bartłomiej Radziewicz. Przez dalsze minuty trwała zacięta wyrównana walka z obu stron, choć brakowało okazji typowo bramkowych. Pewnym usprawiedliwieniem jest na pewno fakt nie najlepszej murawy w Tyszowcach, która przeszkadzała w płynnej grze piłkarzom obu drużyn. Gdy wydawało się, że ten mecz zakończy się rezultatem remisowym w doliczonym czasie gry jeden z zawodników Granitu na linii pola karnego nieprzepisowo powstrzymywał Damiana Ziółkowskiego, co skutkowało rzutem karnym dla Huczwy. Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany, który tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. 

Po rozegraniu 17 spotkań Huczwa Tyszowce zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 29 punktów. W najbliższą środę podopieczni trenera Krzysztofa Rysaka na swoim boisku podejmą Unię Hrubieszów.