Już nie pohandluje …

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Zatrzymano akcyzowego pasera, który w skrytkach konstrukcyjnych swojego kabrioletu przewoził nielegalne papierosy.

Do zatrzymania nielegalnych papierosów doszło w dniu 12 stycznia br., w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Bełżec w powiecie tomaszowskim. Funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, którym podróżował obywatel Polski. W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej oraz w skrytkach konstrukcyjnych jego pojazdu, papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 20 tys. zł. Mężczyzna, który wcześniej skupował papierosy od przekraczających granicę obcokrajowców, planował sprzedać je później z zyskiem w głębi kraju. 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. W ubiegłym roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali nielegalne papierosy o wartości ponad 17 mln zł.

 

źr. Straż Graniczna