Juniorzy starsi Tomasovii wygrywają „Turniej o Puchar Starosty Tomaszowskiego”

W sobotę w hali sportowej przy ZS Nr2 rozegrany został „Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Tomaszowskiego”, który to turniej był jednocześnie eliminacjami do „XXV Otwartych Okręgowych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Seniorów”. W sumie w zawodach udział wzięło 10 z 14 zaproszonych zespołów z powiatu tomaszowskiego.

Nasz klub reprezentowali juniorzy starsi, którzy w wyniku przeprowadzonego losowania trafili do grupy A, która liczyła 4 drużyny. Grupowymi rywalami podopiecznych Pawła Babiarza były Granica Lubycza Królewska, Graf Chodywańce oraz Perła Telatyn. Wszystkie mecze we wspomnianej grupie nasi piłkarze rozstrzygnęli na swoją korzyść bez straty gola, dzięki czemu jako jedyni z grupy A wywalczyli awans do półfinału turnieju. Tam ich rywalem w wyniku przeprowadzonego losowania była Korona Łaszczów, natomiast w drugim półfinale zmierzyły się Pogoń „96” Łaszczówka oraz Szyszła Tarnoszyn.

I to właśnie te dwa ostatnie wymienione zespoły jako pierwsze wybiegły na parkiet, by zmierzyć się w półfinale. Podczas regulaminowego czasu gry (wszystkie mecze turnieju trwały po 10 minut) żadnej z wymienionych drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Skuteczniejsi w nich okazali się piłkarze Szyszły Tarnoszyn i to właśnie ten zespół oczekiwał na swego rywala w finale. Tym rywalem zostali juniorzy starsi Tomasovii, którzy po trafieniach Jana Raczkiewicza i Kacpra Łaby pokonali Koronę Łaszczów różnicą dwóch goli, choć przed meczem faworytami wydawali się ci drudzy, ponieważ w składzie łaszczowian nie brakowało piłkarzy, którzy biorą udział w innych rozgrywkach halowych.

082

W dalszej kolejności miały być rozegrane mecze o poszczególne miejsca jednak z powodu przedwczesnego opuszczenia hali przez zespoły, które wypadły słabiej w turnieju nie udało się rozegrać pojedynków o miejsca 9 i 7. Udało się za to rozegrać mecz o 5 lokatę, gdzie Graf Chodywańce zmierzył się z GKS Tarnawatka. Górą w tym pojedynku byli piłkarze Grafu, którym do triumfu wystarczył, jeden gol. W „małym finale”, czyli w meczu o najniższy stopień podium Pogoń „96” Łaszczówka po zaciętym pojedynku uległa minimalnie Koronie Łaszczów. Nas jednak co zrozumiałe najbardziej interesował mecz finałowy, gdzie juniorzy starsi Tomasovii zmierzyli się z Szyszłą Tarnoszyn. Oba zespoły grały dosyć zachowawczo i skupiły się przede wszystkim na tym, by nie stracić gola, choć mimo to tomaszowianie mieli 2-3 znakomite okazje, które mogły zakończyć się zdobyciem goli ale nie zostały one wykorzystane i do wyłonienia triumfatora turnieju potrzebne były rzuty karne. Przypomnijmy, że w rozgrywkach halowych jest trochę inaczej niż na boisku otwartym, ponieważ na hali jedna seria liczy trzy rzuty karne zamiast pięciu. Nie zmienia to jednak faktu, że te karne są zawsze loterią. Na szczęście tym razem ta wojna nerwów zakończyła się zwycięstwem juniorów starszych Tomasovii, którzy tym samym wygrali całe zawody.

077

Po zmaganiach sportowych odbyła się uroczystość wręczenia pucharów oraz nagród w tym indywidualnych. Jedna z nich przypadła Pawłowi Kielarowi z Tomasovii, który zdobył króla strzelców. Dwa pierwsze zespoły juniorzy Tomasovii oraz Szyszła Tarnoszyn zapewniły sobie awans do turnieju finałowego „XXV Otwartych Okręgowych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Seniorów”, który rozegrany zostanie w Tomaszowie Lubelskim, jednak jeszcze nie jest znany dokładny termin, który ustali Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Wiadomo jednak, że z powiatu biłgorajskiego awans do turnieju finałowego uzyskały Włókniarz II Frampol oraz Victoria Łukowa Chmielek, a z powiatu zamojskiego Gryf Gmina Zamość i Omega I Stary Zamość. Do kompletu finalistów brakuje jeszcze zespołów z powiatu hrubieszowskiego.

Gratulując naszym piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu juniorów starszych osiągniętego wyniku poniżej prezentujemy komplet wyników z sobotniego turnieju:

Grupa A:

Perła Telatyn

Granica Lubycza Królewska

Graf Chodywańce

Tomasovia (juniorzy starsi)

 

Perła Telatyn – Graf Chodywańce 0:1

Tomasovia (juniorzy starsi) – Granica Lubycza Królewska 1:0 bramka: Kielar

Granica Lubycza Królewska – Perła Telatyn 0:1

Graf Chodywańce – Tomasovia (juniorzy starsi) 0:1 bramka: Łaba

Tomasovia (juniorzy starsi) – Perła Telatyn 4:0 bramki: Gmiterek, Kielar, Kozak, Nowosad

Granica Lubycza Królewska – Graf Chodywańce 0:1

 

Awans do półfinału: Tomasovia (juniorzy starsi)

 

Grupa B:

GKS Tarnawatka

Pogoń „96” Łaszczówka

Szyszła Tarnoszyn

 

GKS Tarnawatka – Szyszła Tarnoszyn 0:2

Pogoń „96” Łaszczówka – Szyszła Tarnoszyn 2:0

GKS Tarnawatka – Pogoń „96” Łaszczówka 0:2

 

Awans do półfinału: Pogoń „96” Łaszczówka, Szyszła Tarnoszyn

 

Grupa C:

Korona Łaszczów

Huczwa Tyszowce

Sparta Wożuczyn

 

Korona Łaszczów – Sparta Wożuczyn 1:0

Huczwa Tyszowce – Sparta Wożuczyn 1:1

Korona Łaszczów – Huczwa Tyszowce 1:1

 

Awans do półfinału: Korona Łaszczów

 

Półfinały:

Pogoń „96” Łaszczówka – Szyszła Tarnoszyn 0:0 (karne 2:3)

Tomasovia (juniorzy starsi) – Korona Łaszczów 2:0 bramki: Raczkiewicz, Łaba

 

Mecz o 3 miejsce: Pogoń „96” Łaszczówka – Korona Łaszczów 0:1

Mecz o 5 miejsce: Graf Chodywańce – GKS Tarnawatka 1:0

Finał:

Szyszła Tarnoszyn – Tomasovia (juniorzy starsi) 0:0 (karne 2:3 bramki: Łaba, Piatnoczka, Iwanicki)

Tomasovia wystąpiła w składzie: Karol Krawczyk, Szymon Kozak, Michał Dudziński, Bartosz Iwanicki, Mateusz Korzeń, Jan Raczkiewicz, Paweł Kielar, Michał Towbin, Jakub Piatnoczka, Filip Gmiterek, Michał Nowosad, Karol Śrótwa, Kacper Łaba, Dominik Zawada. Trener: Paweł Babiarz. Kierownik zespołu: Piotr Towbin.

 

Wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepszy piłkarz: Mariusz Wawryszczuk (Szyszła Tarnoszyn)

Najlepszy strzelec: Paweł Kielar (Tomasovia juniorzy starsi)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Zwolak (Korona Łaszczów)

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1. TKS Tomasovia juniorzy

2. Szyszła Tarnoszyn

3. Korona Łaszczów

4. Pogoń Łaszczówka

5. Sparta Wożuczyn

6. Huczwa Tyszowce

7. Graf Chodywańce

8. GKS Tarnawatka

9. GLKS Lubycza Królewska

10. GKS Perła Telatyn

 

źr. tomasovia.tomaszow.info
Polub nas na Facebook