Juniorzy starsi Tomasovii drudzy w „XXV Okręgowych Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej Seniorów”

 037

W sobotę 11 lutego w hali sportowej przy ZS Nr2 rozegrane zostały „XXV Okręgowe Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Seniorów”. Wśród uczestników zawodów byli również juniorzy starsi Tomasovii, którzy wraz z innymi pięcioma zespołami walczyli o tytuł najlepszej drużyny.

Poza naszym zespołem udział w zawodach wzięły Huragan Hrubieszów, Włókniarz Frampol, Graf Chodywańce, Victoria Łukowa Chmielek oraz Andoria Mircze. Formuła turnieju była taka, że w przeciwieństwie do eliminacji nie było grup, więc wszystkie drużyny zmierzyły się pomiędzy sobą, gdzie dany mecz trwał 15 minut. Od samego początku zawody miały bardzo zacięty i interesujący przebieg, choć od mocnego uderzenia rozpoczęli zmagania na parkiecie piłkarze Victorii Łukowa Chmielek, którzy w pierwszym swoim meczu pokonali Andorię Mircze różnicą czterech goli. Swoje wysokie aspiracje piłkarze Victorii potwierdzili w kolejnych dwóch meczach, kiedy to pokonali Huragan Hrubieszów oraz Włókniarza Frampol.

Piłkarze Tomasovii w pierwszym swoim meczu zanotowali remis z Huraganem Hrubieszów, ale w kolejnych dwóch pojedynkach było zdecydowanie lepiej, ponieważ w pokonanym polu zostawili oni Graf Chodywańce oraz Andorię Mircze. W czwartym spotkaniu doszło do bezpośredniego pojedynku pomiędzy naszym zespołem a Victorią, która podopiecznych Pawła Babiarza wyprzedzała w tym momencie o dwa punkty. Można powiedzieć, że zwycięzca tego meczu otwierał sobie szeroko bramy do zwycięstwa w całych zawodach. To był bardzo zacięty mecz, gdzie obie drużyny dążyły do zwycięstwa. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli tomaszowianie za sprawą gola zdobytego przez Kacpra Łabę, ale ta radość z prowadzenia nie trwała zbyt długo, bo raptem kilkanaście sekund, gdy do remisu doprowadził Mateusz Staroń. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Tomasovii, a właściwie do Kacpra Łaby, który zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu i był on na wagę zwycięstwa dla „niebiesko-białych”.

054

Ta porażka wyraźnie podcięła skrzydła piłkarzom Victorii, ponieważ w ich ostatnim meczu z Grafem Chodywańce doszło do sporej niespodzianki, ponieważ to piłkarze z Chodywaniec okazali się lepsi o dwa gole. W tym momencie było już wiadomo, że o triumfie w całym turnieju zadecyduje ostatni mecz pomiędzy Włókniarzem Frampol a juniorami Tomasovii. W lepszej sytuacji przed tym pojedynkiem byli nasi piłkarze, którym do triumfu  wystarczał nawet remis. Ale nie od dziś wiadomo, że aby zremisować mecz, trzeba walczyć o zwycięstwo. Tymczasem nie wiedzieć czemu piłkarze Tomasovii obrali w pierwszej fazie pojedynku ultra defensywną taktykę, a momentami była to typowa tzw. obrona Częstochowy, która była bardzo ryzykowną taktyką. I jak się potem okazało, była to błędna taktyka obrana przez szkoleniowca naszego zespołu, ponieważ w 10 minucie tomaszowianie stracili pechowo gola, bo po rykoszecie. Jeden z zawodników Włókniarza oddał z dystansu silny strzał, po którym futbolówka trafiła w Jana Raczkiewicza i niestety wpadła do bramki obok zaskoczonego Karola Krawczyka. Dopiero po utracie gola tomaszowianie zaczęli się spisywać na miarę swoich możliwości i w ciągu ostatnich pięciu minut stworzyli sobie 3-4 znakomite okazje do zdobycia gola wyrównującego, ale tym razem fortuna szczęścia sprzyjała bardziej rywalom.

Po zakończonych zmaganiach sportowych nastąpiła ceremonia wręczenia pucharów i nagród zarówno zespołowych, jak i indywidualnych, które wręczał prezes Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej pan Stanisław Pryciuk. W krótkim przemówieniu prezes podziękował wszystkim drużynom za udział w turnieju oraz poinformował o tym, że to były ostatnie Okręgowe Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Seniorów, które rozgrywane były od 1993 roku. Powodem takiej, a nie innej decyzji jest to, że nie we wszystkich powiatach jest zainteresowanie tymi rozgrywkami. Największym powodzeniem cieszyły się one w powiatach biłgorajskim i tomaszowskim, a najsłabiej wypadało to w powiecie hrubieszowskim, gdzie nie udało się nawet rozegrać eliminacji do turnieju finałowego. A więc ostatnim laureatem tych rozgrywek został Włókniarz Frampol. Wśród wyróżnień indywidualnych jedno z nich przypadło Karolowi Krawczykowi z Tomasovii, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Poniżej prezentujemy komplet wyników.

Galeria zdjęć – tomaszów.pl

 

Huragan Hrubieszów – Tomasovia (juniorzy starsi) 0 – 0
Graf Chodywańce – Włókniarz Frampol 0 – 2
Andoria Mircze – Victoria Łukowa Chmielek 0 – 4
Tomasovia (juniorzy starsi) – Graf Chodywańce bramki: Raczkiewicz x2, Świątek, Wiciejowski 4 – 0
Victoria Łukowa Chmielek – Huragan Hrubieszów 1 – 0
Włókniarz Frampol – Andoria Mircze 2 – 1
Huragan Hrubieszów – Graf Chodywańce 2 – 0
Andoria Mircze – Tomasovia (juniorzy starsi) bramka: Świątek
0 – 1
Victoria Łukowa Chmielek – Włókniarz Frampol 2 – 0
Graf Chodywańce – Andoria Mircze 4 – 0
Tomasovia (juniorzy starsi) – Victoria Łukowa Chmielek bramki: Łaba x2 2 – 1
Włókniarz Frampol – Huragan Hrubieszów 2 – 0
Victoria Łukowa Chmielek – Graf Chodywańce 0 – 2
Huragan Hrubieszów – Andoria Mircze 1 – 3
Włókniarz Frampol – Tomasovia (juniorzy starsi) 1 – 0

 

Końcowa Klasyfikacja :

1. Włókniarz Frampol – 12pkt

2. Tomasovia (juniorzy starsi) – 10pkt

3. Victoria Łukowa Chmielek – 9pkt

4. Graf Chodywańce – 6pkt

5. Huragan Hrubieszów – 4pkt

6. Andoria Mircze – 3pkt

116

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy piłkarz turnieju – Mateusz Staroń (Victoria Łukowa Chmielek)

Najlepszy bramkarz turnieju – Karol Krawczyk ( Tomasovia juniorzy starsi)

Król strzelców – Kamil Kapica (Włókniarz Frampol – 5 goli)

068

Piłkarze Tomasovii zagrali w składzie: Karol Krawczyk, Dominik Zawada, Mateusz Korzeń, Jan Raczkiewicz, Filip Gmiterek, Paweł Kielar, Kacper Łaba, Michał Nowosad, Michał Dudziński, Karol Śrótwa, Szymon Kozak, Michał Towbin, Paweł Świątek, Piotr Krawczyk, Paweł Wiciejowski. Trener: Paweł Babiarz. Kierownik zespołu: Piotr Towbin.

 

źr. tomasovia.tomaszow.info
Polub nas na Facebook