Jubileusz 110-lecia jednostki OSP w Gródku

W dniu 24 maja odbył się Jubileusz 110-lecia jednostki OSP w Gródku połączony z Gminnym Dniem Strażaka. Uroczystość przebiegała według zaplanowanego scenariusza – najpierw odbyła się zbiórka delegacji przy remizo-świetlicy w Gródku, następnie przemarsz do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się Msza Święta celebrowana przez proboszcza parafii Mieczysława Szynala oraz księdza Patryka Obszyńskiego. Po mszy wszystkie delegacje na czele z Orkiestrą Dętą OSP Tomaszów Lubelski oraz pocztami sztandarowymi z jednostek OSP Jarczów, Gródek, Wierszczyca, Podlodów przemaszerowali na plac pod remizą, gdzie odbyło się otwarcie uroczystości. Jubileusz przemówieniem inauguracyjnym otworzył Wójt Gminy – Tomasz Tyrka.

Powitał również gości, wśród których swoja obecnością na jubileuszu zaszczycili nas: Poseł na Sejm – Tomasz Zieliński, Dyrektor WFOŚiGW- Piotr Zawrotniak, który reprezentował Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacka Czerniaka, za Posła Wiesława Różyńskiego – Piotr Bundyra, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego – Anna Kusiak, członek zarządu powiatu – Dariusz Czop, Burmistrz Miasta Włodawa oraz wiceprezes OSP we Włodawie – Wiesław Muszyński, Dyrektor Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu – Rafał Farion, komendant PSP w Tomaszowie Lubelskim – st. bryg. Paweł Chromiec, dowódca JRG PSP- bryg. Mirosław Pitura, wiceprzewodniczący Sądu Honorowego ZOW ZOSP RP w Lublinie – Jan Kowalczyk, prezes ZOP ZOSP RP w Tomaszowie Lub. – Stanisław Kielech, prezes honorowy ZOP ZOSP RP – Kazimierz Organista, kierownik posterunku policji w Ulhówku – asp. sztab. Jarosław Kusy, druh Janusz Świrkowski – Koło Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Tomaszowie Lubelskim,a także Radni Rady Gminy Jarczów: Lesław Rachański; Stanisław Ból, Mariusz Szopa, Judyta Jasina, Bożena Mączka, Jarosław Makodański, Marian Paździurek, Alina Twardecka, Kacper Dziuba, Ryszard Perec. Dowódcą uroczystości był Komendant Gminny OSP Sławomir Czok, a spikerem uroczystości druh Przemysław Leńczuk.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania i organizację jubileuszu.

 

Źr. Gmina Jarczów