Józefówka: Tragiczny wypadek młodego motocyklisty

images19-letni kierowca motocykla zginał przedwczoraj po tym, jak przedwczoraj wieczorem w m. Józefówka w wyniku wyprzedzania dwóch samochodów osobowych zderzył się ciągnikiem rolniczym. Młody mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Do wypadku doszło przedwczoraj przed godz. 21.00 w m. Józefówka. Jak ustalili funkcjonariusze tomaszowskiej komendy, 19-latek kierujący motocyklem marki Honda  podjął manewr wyprzedzania dwóch samochodów  osobowych: seata i audi. Manewr ten jednak się nie udał, gdyż otarł się o te pojazdy, a następnie uderzył w jadący z naprzeciwka ciaśni rolniczy z opryskiwaczem.

W wyniku wypadku 19-latek poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności zdarzenia będą teraz sprawdzać policjanci. Pozostali kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Wsiadając na motocykl jego użytkownik musi mieć świadomość, że podczas uderzenia w inny pojazd lub przeszkodę, jego ciało jest narażone na dotkliwe obrażenia. Stąd też motocykliści, podobnie jak motorowerzyści i rowerzyści, zaliczeni zostali do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zdarzenie, które dla kierowcy samochodu skutkuje niegroźnymi potłuczeniami dla motocyklisty może skończyć się tragicznie.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim