Jest przełamanie i pierwsze zwycięstwo. Sokół Sieniawa – Tomasovia 0:4

Pierwsze zwycięstwo w III lidze zanotowali podczas niedzielnego spotkania piłkarze Tomasovii. Podopieczni trenera Pawła Babiarza w Sieniawie pokonali miejscowego Sokoła 4:0 dzięki czemu awansowali w ligowej tabeli na 12 miejsce.

Plan na niedzielny mecz był jeden, aby wygrać nieważne jak i nieważne w jakim stylu. Liczyły się tylko 3 punkty. Tomaszowianie dopięli swego i odnieśli pierwszy triumf w III lidze, choć łatwo nie było.  Szczególnie w pierwszej połowie, gdzie gospodarze kilka razy zagrozili naszej bramce, ale na szczęście w znakomitej dyspozycji był Łukasz Bartoszyk. W tym meczu braki zdobywali tylko piłkarze Tomasovii po raz pierwszy do siatki gospodarzy trafił Arkadiusz Smoła. Na przerwę do szatni „niebiesko-biali” schodzili prowadząc różnicą dwóch goli, ponieważ w 39 min gola samobójczego zaliczył Wiktor Rękas, po zagraniu piłki wzdłuż bramki przez Rafała Kycko. Na trzeciego gola tomaszowscy kibice, którzy w liczbie około 80 osób zapełnili stadion w Sieniawie czekali do 60 min. Tym razem gola głową zdobył Damian Szuta, który wykorzystał bardzo dobrą wrzutkę jaką popisał się Rafał Kycko. Festiwal strzelecki w 80 min zakończył Jakub Szuta, który po zagraniu przez swojego brata Damiana uderzeniem głową skierował futbolówkę do bramki gospodarzy.

Aktualnie po 4 rozegranych kolejkach Tomasovia jest 12 w tabeli. W najbliższą środę 25 sierpnia nasz zespół rozegra pucharowy mecz z Kryształem w Werbkowicach godz. 17:00, natomiast w kolejnym spotkaniu ligowym tomaszowianie w niedzielę 29 sierpnia zmierzą się na własnym boisku z Wisłoką Dębica. Ten mecz rozegrany zostanie o godz. 17:00.

Sokół Sieniawa – Tomasovia  0:4  ( 0;2 )

bramki: Smoła 32′,  Rękas 39′ samobójcza, D.Szuta 60′, J. Szuta 80′

Tomasovia:1. Bartoszyk – 16. Pleskacz (8. Lasota 84′), 3. Chodziutko, 5. Chmura, 13. Zozulia – 11. Skiba, 10. Smoła, (4. Czarniecki 53′)  15. Kycko (17. Baran 69′), 9. Dorosz, 18. D. Szuta – 7. J.Szuta (14. Orzechowski 84′)

Żółte kartki: Kunicki, Grasza (Sokół)

Sędzia: Artur Szelc (główny), Grzegorz Gądela, Dawid Klamut (asystenci) –  (Krosno)

Widzów: 200 (w tym około 80 kibiców Tomasovii)