Jesienny piknik witaminowy w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Orląt Lwowskich

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Orląt Lwowskich była organizatorem „Jesiennego pikniku witaminowego”. Inicjatorką akcji była p. Małgorzata Malec – koordynator Ogólnopolskiego Programu ,,Trzymaj formę” przy wsparciu dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz rodziców. 

   Piknik przebiegał dwuetapowo. Pierwszą część (bardziej teoretyczną) stanowiła prezentacja przygotowana przez szkolnego koordynatora programu na temat zdrowego stylu życia mająca na celu przygotowanie zgromadzonych uczniów do ,,Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia ,,Trzymaj formę”, do którego w bieżącym roku szkolnym zgłosiły się
aż 53 osoby. Fragment prezentacji na temat aplikacji na telefon dotyczących zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej przygotowała uczennica klasy VIIc – Emilia Byra.
  Druga część pikniku witaminowego była już częścią praktyczną , czyli wyciskano soki oraz robiono koktajle na bazie jogurtu naturalnego.
Wraz z owocami i przetworami otrzymaliśmy od rodziców i nauczycieli przepyszne chleby domowego wypieku, które cieszyły nie tylko oczy ale i podniebienie.
  Było dużo radości, dużo witamin i dużo zdrowia. W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr1 w Tomaszowie Lubelskim oraz szkolnego koordynatora programu ,,Trzymaj formę” serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Jesienny piknik witaminowy dowodzi, że zdrowe odżywianie daje nie tylko zdrowie, ale łączy we wspólnym działaniu Rodziców – Uczniów – Nauczycieli.
materiał nadesłany