Jechali przez teren zabudowany powyżej dozwolonej prędkości-stracili prawo jazdy

Tylko w piątek policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali pięć praw jazdy. Rekordzista miał na liczniku w terenie zabudowanym 117 km/h. Kierujący to 41-latek z Częstochowy.

Piątek był pracowity dla mundurowych z drogówki, wzmożony ruch na drogach spowodował też więcej ujawnionych nieprawidłowości. Bilans piątkowy to między innymi zatrzymanie pięciu uprawnień do kierowania na drogach powiatu tomaszowskiego. Już o godz. 17:40 w miejscowości Wieprzów, 29-latek został zatrzymany przez policjantów w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o 54 km/h. Mężczyzna to mieszkaniec gm. Telatyn, jechał hondą. Drugie prawo jazdy policjanci zatrzymali 20 min później w miejscowości Werechanie, 41-latek jechał fordem 101 km/h, wymieniony to mieszkaniec gminy Tarnawatka.

Rekordzistą tego weekendu, nieprzestrzegającym przepisów w ruchu drogowym, był 41-latek, mieszkaniec Częstochowy. Kierujący o 18:30, jechał fordem przez Werechanie, 117 km/h, gdzie ograniczenie jest do 50 km/h. Teraz mężczyzna przez trzy miesiące będzie musiał przesiąść się na inny środek lokomocji.

Tym razem na drodze krajowej nr 17 miejscowości Lubycza Królewska, o 18:52, 22- letni, ob. Ukrainy, jadąc samochodem osobowym marki Mercedes  przekroczył dopuszczalna prędkość o 64 km/h.

Również na drodze krajowej nr 17 przez centrum Tomaszowa Lubelskiego o godz. 22:40, mieszkaniec tego miasta jechał 105 km/h. Teraz 23-latek będzie musiał przez trzy miesiące pożegnać się z jazdą samochodem.

We wszystkich przypadkach w/w  podeszli w sposób lekceważący do przepisów ruchu drogowego i dlatego też zostały im zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski