Jechał 164 km/h przez teren zabudowany

Tylko w sobotę i w niedzielę policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali cztery prawa jazdy. Rekordzista miał na liczniku w terenie zabudowanym 164 km/h. Kierujący to 25-latek z gm. Krasnobród. Droga krajowa nr 17 jest miejscem, które jest bardzo często umieszczone na KMZB.

W sobotę zaraz po godz. 11:00 w miejscowości Czartowczyk 42-letni ob. Ukrainy w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość prawie o 60 km/h. Teraz na terenie naszego kraju mężczyzna nie będzie mógł siąść za kierownicą pojazdu mechanicznego.

Niedziela była pracowita dla mundurowych z drogówki, wzmożony ruch na drogach spowodował też więcej ujawnionych nieprawidłowości. Bilans niedzielny to między innymi zatrzymanie trzech uprawnień do kierowania na drodze krajowej nr 17. Już o godz. 12:28 w miejscowości Lubycza Królewska, 32-latek został zatrzymany przez policjantów w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o 67 km/h. Mężczyzna to mieszkaniec gm. Lubycza Królewska, jechał audi.

Rekordzistą tego weekendu, nie przestrzegającym przepisów w ruchu drogowym, był 25-latek, mieszkaniec gm. Krasnobród. Kierujący o 20:45, jechał bmw przez Bełżec, 164 km/h, gdzie ograniczenie jest do 50 km/h. Teraz mężczyzna przez trzy miesiące będzie musiał znaleźć sobie inne hobby.

Również na drodze krajowej nr 17 miejscowości Krynice, o 16:53, 37- letni, ob. Ukrainy, jadąc samochodem osobowym marki Volkswagen  przekroczył dopuszczalna prędkość o 51 km/h.

Droga krajowa nr 17 bardzo często jest umieszczana na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierujący przekraczają nagminnie  dopuszczalną prędkość.

We wszystkich przypadkach w/w  podeszli w sposób lekceważący do przepisów ruchu drogowego i dlatego też zostały im zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski