Jakub Darmochwał na podium w Staszowie

Zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce pokazują, że są bardzo wszechstronni. Przed tygodniem zdobywali medale w sumo i zapasach w stylu klasycznym, a w miniony weekend Jakub Darmochwał stanął na podium Mistrzostw Polski Juniorów w Zapasach w Stylu Wolnym.

Podczas zawodów, które odbyły się w Staszowie, zawodnik „Pogoni” w kategorii wagowej do 96 kilogramów przegrał tylko raz, a w walce o brązowy medal zdeklasował rywala, wygrywając aż 11:3. Występ w Staszowie była dla młodego tyszowianina udany także dlatego, że medal Mistrzostw Polski daje mu prawo do stypendium marszałkowskiego, które pozwoli na kontynuowanie kariery sportowej.
Tydzień temu podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Sumo w Strzelcach Opolskich Jakub Darmochwał wywalczył dwa złote medale i tytuł „Najlepszego zawodnika turnieju”. W tym samym czasie kolejny zawodnik „Pogoni” – Jakub Antoszewski wygrał zawody Pucharu Polski w zapasach w stylu klasycznym w Janowie Lubelskim.

Trener klubu z Tyszowiec Daniel Chwastek uważa, że te sukcesy są dobrym prognostykiem przez ważnymi turniejami, które czekają obydwu jego podopiecznych. Jakub Darmochwał przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów w Sumo, a Jakub Antoszewski szlifuje formę przed turniejem zapaśniczym w Rumunii. – Ich ostatnie występy pokazują, że obydwaj są w dobrej formie, a jeśli do tego dołączymy wyróżnienia także dla Adama Gardzioły i Kamila Kiryło, które otrzymaliśmy od ministra sportu, to jest to dla mnie niesamowita sprawa i najlepszy prezent urodzinowy – podkreśla Daniel Chwastek.

Jednocześnie przypomina, że tworzy nową sekcję zapaśniczą w Tomaszowie Lubelskim. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 606 375 234.