Jakie jest Roztocze w oczach rowerzystów? – Wypełnij Ankietę

Active family bikingRok 2016 na Roztoczu z pewnością należeć będzie do rowerzystów. Co roku region odwiedza ponad 60 tys. miłośników jednośladów z całego kraju. Co ich przyciąga? Dlaczego wybierają Roztocze na miejsce swoich wypraw? Jakie są ich oczekiwania i problemy? Na te pytania ma odpowiedzieć badanie ankietowe turystów rowerowych, które przeprowadzi Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze, Stowarzyszenie Rowerowe Roztocze i Roztoczańskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.

Rok 2016 ogłoszony został Rowerowym Rokiem Roztocza dlatego chcemy się dowiedzieć skąd turyści do nas przyjeżdżają, w jakich miejscowościach zatrzymują się i jakie są ich ulubione trasy. Badanie w formie ankiety internetowej ma również na celu zebranie opinii na temat wad i zalet regionu dla turystów rowerowych oraz ich oczekiwań i potrzeb wobec infrastruktury i produktów turystycznych.

W tym roku turyści zaczną korzystać z nowej, przebiegającej przez Roztocze trasy Polski Wschodniej Green Velo, która dzięki dużej promocji przyciągnie wielu rowerzystów. Zaplanowane zostało również wiele imprez rowerowych oraz ukazał się przewodnik i mapy w serii „Rowerem po Roztoczu”.

Wyniki badań zostaną opracowane i w formie raportu opublikowane w naszym biuletynie oraz przesłane lokalnym samorządom i organizacjom turystycznym. Wiedza, którą zdobędziemy pomoże wszystkim, którzy planują rozwój i wspieranie turystyki rowerowej na Roztoczu m. in. pozwoli na dostosowanie kolejnych rowerowych projektów do oczekiwań rowerzystów m. in. dotyczących: budowy infrastruktury, organizacji wydarzeń i promocji.

Ankieta dostępna jest na stronach organizatorów badania www.roztoczewita.pl, www.rr-roweroweroztocze.pl, www.susiec.com.pl oraz na profilu Roztocze na Facebook. Badanie potrwa cały marzec a jego wyniki ogłoszone zostaną w połowie kwietnia 2016 roku. Dla osób wypełniających przygotowaliśmy również konkurs na hasło promujące rowerowe Roztocze. Do wygrania przewodniki i atlasy rowerowe. Ankieta została przygotowana we współpracy z firmą Synergia z wykorzystaniem narzędzia webankieta.pl

Bezpośredni link do ankiety https://rowerowyrok.ankieta.biz/

 

Michał Basiński – Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze

Daniel Bajan – Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Roztoczańskiej – Rowerowe Roztocze

Krzysztof Łagowski – Roztoczańskie Stowarzyszenie Agroturystyczne

 

źr.roztoczewita.pl / foto: gospodarka.pl