IV Szkolna Spartakiada Sportowa

80541 czerwca 2016 r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelski odbyła się IV Szkolna Spartakiada Sportowa. Uroczystego otwarcia spartakiady dokonał Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski oraz Stanisław Pryciuk Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”. Podczas uroczystego otwarcia odczytany został przez ucznia Gimnazjum Nr 2 Cezarego Kapturkiewicza apel przeciwko przemocy w szkole skierowany do uczniów tomaszowskich szkół, a na znak solidarności z akcją „Stop Przemocy” wypuszczone zostały balony w kolorze czerwonym.

W szkolnej spartakiadzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzonych przez Miasto Tomaszów Lubelski w następujących konkurencjach: piłka nożna chłopców, siatkówka dziewcząt, rzut piłka lekarską, szachy, skok w dal, sztafeta szwedzka, pokazy cheerleaderek, sporty wrotkarskie, biegi na dystansach 60 m, 100 m, 600 m,

W końcowej klasyfikacji w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 3 natomiast w kategorii gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum Nr 2.

Fotorelacja

źr. UM w Tomaszowie Lubelskim