Interwencja 41 – latka zapobiegła potencjalnej tragedii

41-latek zauważył jak całą szerokością głównej ulicy Tomaszowa Lubelskiego jedzie pojazd marki Mercedes Sprinter. Mężczyzna podjął szybką decyzję by zatrzymać nietrzeźwego kierującego, zabrał mu kluczyki i zadzwonił na policję. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego, który kierował busem. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj przed godziną 23:00 na stanowisko dowodzenia zadzwonił 41-letni mieszkaniec pow. zamojskiego i poinformował, że ujął nietrzeźwego kierującego, który jechał całą szerokością ulicy Lwowskiej. Na miejsce został skierowany patrol. 41-latek opisał sytuację, jak jechał główną ulicą Tomaszowa Lub. w stronę Bełżca, a przednim poruszał się całą szerokością jezdni pojazd marki Mercedes Sprinter. Ponieważ go to zaniepokoiło, zatrzymał mercedesa. W chwili gdy otworzył drzwi od strony kierowcy z samochodu wypadła butelka z alkoholem, a od kierującego było czuć alkohol. Mężczyzna podjął szybką decyzję aby zabrać kluczyki kierującemu i zadzwonił na policję.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 35-letniego mieszkańca pow. opoczyńskiego i okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

źr. KPP Tomaszów Lubelski