III Szachowy Turniej Powiatu Tomaszowskiego (Zdjęcia)

III Szachowy Turniej Powiatu Tomaszowskiego z cyklu „Grand Prix ‘2019”odbył się dnia 10 listopada 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rachaniach. Organizatorem był Tomaszowski Dom Kultury i Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach. W turnieju uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki powiatu tomaszowskiego i Ukrainy. Turniej rozegrano w kategoriach szkół podstawowych klas I-III i IV-VI oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Sędzią głównym zawodów był Pan Ryszard Probola i Pan Mieczysław Pszeniczka.

Po rozegraniu ośmiu partii szachowych najlepszy okazał się zawodnik Denys Ganiuczenko Rawa Ruska z Ukrainy, który wywalczył „Puchar Najlepszego Zawodnika Turnieju’’. Kolejne puchary otrzymali: Tomasz Szewczuk z Z.S. w Michalowie dla „Najlepszego Zawodnika z Gminy Rachanie’’i Julia Szewczuk z Przedszkola Z.S. w Michalowie dla „Najmłodszego Zawodnika Turnieju’’.

Puchary ufundował i wręczył Wójt Gminy Rachanie Pan Roman Miedziak, który po zakończeniu turnieju podziękował wszystkim zawodnikom za udział i zaprosił na kolejne edycje do Rachań.

 

źr. GOK Rachanie / Autor artykułu: Stanisław Seńko