Idą zmiany.

Wiele wskazuje na to, że do sezonu 2018/2019 siatkarki Tomasovii przystąpią w mocno zmienionym składzie. Choć jeszcze wiele rzeczy nie jest dopiętych, pojawiają się znaki zapytania, to jedno wiemy na pewno – tomaszowscy kibice będą musieli przyzwyczaić się do nowych nazwisk.

– Na pewno chcemy zostawić wszystkie dziewczyny z Tomaszowa, ponadto chcielibyśmy dokooptować do zespołu przynajmniej 2-3 zawodniczki z zewnątrz – tak mówił już po zakończeniu ubiegłych rozgrywek trener Tomasovii, Stanisław Kaniewski. Rzeczywistość jednak okazała się inna. Kilka zawodniczek zrezygnowało ze względu na dojazdy, pracę itd. Ponadto spore zainteresowanie Gabrielą Kostur i Martyną Dzidą wykazuje Szóstka Mielec, mistrz II ligi grupy 4 ubiegłego sezonu i beniaminek I ligi. To wymusza na sztabie szkoleniowym i zarządzie przygotowywanie planu B, czyli szukanie nowych zawodniczek. Ich nazwiska są już wstępnie znane, ale póki co trener Kaniewski nie chce ich zdradzać. – Szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż takich zmian, życie jednak nas zaskoczyło. Jeśli chodzi o nowe siatkarki to dopóki nie zostaną zakontraktowane, nie chciałbym podawać ich personaliów. Niby wszystko już mamy dograne, ale w takich przypadkach trzeba zachować ostrożność. Część z nich to będą dziewczyny, które już występowały w naszych barwach, możemy mówić zatem o powrotach. Cały czas szukamy jeszcze dziewczyny na jedną pozycję. Cieszę się, że zostaje z nami Patrycja Kaniewska, choć też nosiła się z zamiarem odejścia. Liczę na to, że z początkiem sierpnia wszystko będzie już jasne i będę mógł przekazać nazwiska zawodniczek, których zabraknie i które będą przywdziewać nasze barwy w kolejnym sezon – powiedział opiekun drużyny TKS-u, Stanisław Kaniewski.

Jak co roku zespół wznowi treningi 1 sierpnia. Przez pierwszy miesiąc tomaszowianki będą przygotowywać się na własnych obiektach. We wrześniu wezmą udział w turniejach towarzyskich, a prawdopodobnie pod koniec września zostanie zainaugurowany sezon w II lidze. W której grupie – tego jeszcze nie wiadomo. Polski Związek Piłki Siatkowej nie opublikował na razie terminarza, ale można tego się spodziewać w najbliższych dniach.

 

Kamil Kmieć

 

źr. Rewizje Tomaszowskie