Hrubieszów: Policjanci pomogli 85-latkowi, który zagubił drogę w polach

policja_lomiankiHrubieszowscy policjanci udali się do miejscowości Wólka Poturzyńska, gdzie według zgłoszenia, 85-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, szukając domu swoich krewnych zagubił drogę w polach. Policjanci pomogli zziębniętemu mężczyźnie trafić do rodziny w Dołhobyczowie.

Wczoraj około godzin 19:00 Oficer Dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Wólka Poturzyńska znajduje się starszy mężczyzna, który potrzebuje pomocy. Na miejscu policjanci ustalili, że 85-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego wybrał się do swoich krewnych w Dołhobyczowie. Mężczyzna prawdopodobnie dojechał do pobliskiej miejscowości autobusem, a dalej kontynuował podróż pieszo. Jednak było już ciemno i zabłądził w ciemnościach. Kiedy dotarł do miejscowości Wólka Poturzyńska, poczuł, że jest zziębnięty i zmęczony i nie da rady iść dalej. Zapukał więc do drzwi pobliskiej posesji. Tam otrzymał niezbędną pomoc. Poinformowano służby alarmowe. 85-latek nie pamiętał dokładnego adresu zamieszkania swoich krewnych, ale kiedy podał ich dane, policjanci odnaleźli adres i odwieźli mężczyznę do rodziny.

Przy tej okazji policjanci przypominają, że niskie temperatury oraz opady śniegu to wyjątkowo trudny okres. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują naszej pomocy. Zwróćmy uwagę na bezdomnych, którzy w mroźne dni oraz noce przebywają bez dachu nad głową. Zwracajmy też uwagę na osoby, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości. Zatrzymajmy się, zapytajmy czy osoba nie potrzebuje pomocy. Policjanci liczą na pomoc z Państwa strony. Jeden telefon może uratować osobę przed zamarznięciem.

źr. KPP Hrubieszów