Hrebenne. Zatrzymano nielegalnego migranta

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 19-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę państwową z zamiarem pozostania w Polsce.

28 lutego br., funkcjonariusze SG z placówki w Hrebennem, zatrzymali w pobliżu granicy na terenie powiatu tomaszowskiego, obywatela Ukrainy, który pieszo nielegalnie przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski. 19-letniego mężczyznę udało się zatrzymać, dzięki umiejętnościom i wytrwałości psa służbowego oraz jego przewodnika. Suczka DORA, po podjęciu tropu, przez blisko trzy kilometry prowadziła swego przewodnika przez ciężki, podmokły teren, by w końcu odnaleźć nielegalnego migranta, ukrytego na terenie opuszczonego gospodarstwa rolnego.

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatel Ukrainy został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG w Hrebennem. Zatrzymany migrant przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Zeznał, iż powodem jego wędrówki była chęć przedostania się do Polski.

Za popełnione wykroczenie, mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Po zakończeniu wobec mężczyzny czynności administracyjnych został on przekazany służbom granicznym Ukrainy.

 

źr. Straż Graniczna