Hrebenne. Z fałszywymi dokumentami chcieli wjechać do Polski

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. Od początku roku ujawniliśmy podczas prowadzonych kontroli już ponad 200 fałszerstw.

28 czerwca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się sześcioro ob. Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Okazało się, iż podróżni posługiwali się fałszywymi dokumentami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia na terytorium Polski.

Pięciu mężczyzn oraz kobieta, odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 200 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

źr. Straż Graniczna