Hrebenne. Z fałszywymi dokumentami chcieli wjechać do Polski

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. Od początku roku ujawniliśmy podczas prowadzonych kontroli już prawie 400 fałszerstw.

15 sierpnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się czworo ob. Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Okazało się, iż podróżni posługiwali się fałszywymi dokumentami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia na terytorium Polski.

Mężczyzna oraz trójka kobiet, odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku prawie 400 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

źr. Straż Graniczna